ماهی مرکب ترد و میگو با سس چیلی شیرین خانگی

Sunday، ۲۱ Farvardin ۱۴۰۱

ماهی مرکب ترد و میگو با سس چیلی شیرین خانگی

وغن نباتی، برای سرخ کردن

4 عدد ماهی مرکب بزرگ، آماده، با شاخک

16 میگوی بزرگ

2 عدد لیمو ترش

100 گرم آرد ساده، به اضافه مقدار اضافی برای گردگیری

نمک دریا

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

چند شاخه جعفری تازه برگ تخت

1 عدد لیمو، برش داده شده

برای سس (500 میلی لیتر می شود)

20 عدد فلفل قرمز تازه (رنگ های مختلف)

4 حبه سیر

1 پیمانه شکر

سرکه شراب سفید

با تهیه سس فلفل دلمه ای شروع کنید: فلفل ها را ریز خرد کنید، مقداری از دانه ها را دست نخورده نگه دارید، سپس سیر را پوست بگیرید و ریز خرد کنید.

شکر و 1 پیمانه آب سرد را در قابلمه ای متوسط ​​روی حرارت قرار دهید. بگذارید به جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید تا بجوشد. فلفل، سیر، کمی نمک و کمی سرکه را اضافه کنید، سپس روی حرارت ملایم به مدت 10 تا 15 دقیقه یا تا زمانی که پشت قاشق را بپوشاند، بپزید. برای یک بافت شربتی یکدست، در صورت تمایل سس را در غذاساز هم بزنید یا آن را ریز خرد کنید، سپس آن را در یک طرف قرار دهید.

یک سرخ کن پرچرب یا یک قابلمه بزرگ و عمیق را روی حرارت متوسط ​​تا زیاد (تقریباً 180 درجه سانتیگراد) قرار دهید. سه چهارم آن را با روغن نباتی پر کنید و بگذارید داغ شود.

در همین حین ماهی مرکب را بشویید و خشک کنید. لوله ها را به صورت حلقه ای برش دهید یا برش دهید و آنها را باز کنید، سپس از طول نصف کنید و یک الگوی متقاطع روی سطح ببرید. ماهی مرکب را به همراه میگوها در یک بشقاب بزرگ قرار دهید و مطمئن شوید که تکه های سیاه آن جدا شده باشد. پوست لیموترش را ریز رنده کرده و بیشتر آب آن را فشار دهید، سپس بریزید

آرد و کمی نمک و فلفل را در یک کاسه بزرگ بریزید، سپس ماهی مرکب و میگو را اضافه کنید و روی آن را بپوشانید (این کار را باید به صورت دسته ای انجام دهید).

برای آزمایش اینکه آیا روغن به اندازه کافی داغ است، یک تکه نان را در تابه بیندازید - اگر نان روی سطح شناور شد، غش کرد و طلایی شد، تقریباً درست است. با استفاده از یک قاشق سوراخ دار، میگوها و ماهی مرکب را با احتیاط داخل روغن داغ بریزید و به مدت 3 تا 4 دقیقه یا تا زمانی که بیرون طلایی و ترد شوند و پخته شوند، سرخ کنید (این کار را باید به صورت دسته ای انجام دهید). میگوهای پخته شده و ماهی مرکب را روی یک کاغذ دولایه آشپزخانه بریزید، سپس با بقیه غذاهای دریایی این کار را تکرار کنید.

وقتی آخرین دسته از غذاهای دریایی تقریباً تمام شد، کمی آب لیموترش را روی شاخه های جعفری بمالید، سپس در آرد فرو کنید و چند ثانیه داخل روغن بگذارید – مراقب باشید که تف می کند.

ماهی مرکب ترد و میگو را بلافاصله با جعفری ترد آهک دار، تکه های لیمو برای فشار دادن و سس فلفل دلمه ای شیرین در کناره برای فرو بردن سرو کنید. باقیمانده سس فلفل را در بطری های استریل نگه دارید و تا 2 ماه در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

نوش جان

مجموعه سیفود ایرانی

پیام در واتس اپ